2 zwiastuny gier, które wgniotą Ciebie w fotel

kostki i szachownica jako symbolika na zwiastuny gier

W ostatnim wpisie nawiązałem do najlepszych gier jakimi obdarowano mnie na Sony Playstation. Taki mały wspomnień czar. Dzisiaj kończę małą serię wpisów o grach. Zakończeniem będzie podzielenie się z Wami moimi odczuciami co do zwiastunów, które mi zaimponowały.
Dlaczego zwiastun?

Po czym przekonujemy się,  czy chcemy jakiś film obejrzeć lub nie? Na naszą decyzję wpływają opisy, recenzje, opinie znajomych i oczywiście zwiastuny. W moim odczuciu z grami jest podobnie.

Obecnie istnieje wiele platform dostarczających multimedialnej rozrywki i jeszcze więcej gier. W tym całym bogactwie można się troszkę pogubić. Trzeba by się na tym skupić i poświęcić trochę czasu, aby nadgonić obecną sytuację na rynku. Dlatego rynek gier obchodzę delikatnie z boku. Najnormalniej w świecie nie mam na to czasu. Jednak zdarza mi się czasem skupić na jakimś tytule. Są to najczęściej gry z mojej „młodości” okraszone następnymi częściami lub mocno promowane, że i nawet ja o nich usłyszę. Jestem graczem okazyjnym. Nie znam się zbytnio na grach. Czasem lubię w coś „popykać”. Jeśli nie znam danego tytułu, to staram się z nim zapoznać. To co do mnie mocno przemawia, to dobrze zrealizowany zwiastun gry. Jeśli potrafi mnie zainteresować, wzbudzić jakąś ciekawość, uczucia, pokazać swoją „miodność”, to jest w stanie do mnie przemówić.

Moje TOP zwiastuny gier

Po krótkim wstępnie poniżej przedstawię Ci te, które robią na mnie wrażenie. Mają to „coś” i które lubię oglądać i do których pewnie będę jeszcze nie raz wracać:

AssassinsCreed Unity

Zwiastun można interpretować i porównywać do autentycznych wydarzeń historycznych. Daje mu to głębszy wydźwięk. Sceny przedstawione kojarzą się z Rewolucją Francuską z 1830r., gdzie wzburzony lud wyszedł na ulice, aby przeciwstawić się władzy wydającej dekrety ograniczające swobodę obywatelską. Podobnie jest i w tym krótkim video. Barykady na ulicach, bunt i walki. Wśród nich oczywiście grupa bohaterów o nadzwyczajnych umiejętnościach wspinaczki, walki wręcz czy wtapiania się w otoczenie. Wszyscy przeciwstawiają się wojsku i władzy. Walczą o wspólną sprawę. Widać w tym wszystkim pewną dramaturgię. Lud walczący widłami i kosami rusza przeciwko regularnej, dobrze wyszkolonej i wyposażonej armii. Na dodatek armii, która chowa się za dobrze bronionymi murami. W tym wszystkim jest dużo brutalności, ale i piękna jednocześnie. Lokacje są prawdziwe i ładne. Grafika na najwyższym poziomie. Smaczku wszystkiemu dodaje genialnie dobrany utwór muzyczny. „Lana Del Rey – Everybody wants to rule the world” podnosi tutaj poziom bardzo wysoko.

Aby wyciągnąć ze zwiastuna jego esencję radzę go obejrzeć minimum trzy razy:

– pierwszy raz ,aby zapoznać się z samym video

– drugi raz, aby wsłuchać się w słowa piosenki

– trzeci raz, aby połączyć oba elementy video z muzyką

– jeśli komuś potrzeba to może więcej, aby się w nim zagłębić i wyciągać inne szczegóły

Mnie ten zwiastun powalił z nóg, ciarki na ciele.

Wiedźmin 3 Dziki Gon

O tej grze już chyba powiedziano wszystko. I słusznie, bo jest to istny fenomen. Zwiastuny często zapowiadają świetne dzieło. Niestety w wielu przypadkach samo dzieło okazuje się być niewypałem. W tym przypadku nie ma pomyłki. Zwiastun jest mocny, a gra jeszcze lepsza. W tym krótkim video zawarte było mnóstwo brutalności. Nikt z nas nie żył w czasach średniowiecza, czyli czasach mrocznych, brutalnych, gdzie rządziło prawo miecza i siły. I tak też tutaj widać to jak na dłoni. W kilku scenach widać, czym jest prawo i bezprawie. Na szczęście znalazł się jeden sprawiedliwy, który usuwał toczącą się chorobę bezprawia na swojej drodze. Człowiek – mutant mający niezwykłe zdolności, szybkość, siłę i fechtunek w ręku. Z różnych filmów, podań i opowiadań można utrzymywać, że to co jest na tym zwiastunie, to właśnie tak wyglądały te mroczne czasy. My możemy sobie to tylko wyobrazić. Trzeba przyznać, że działa na wyobraźnię. Do tego wszystkiego dochodzi głos głównego bohatera Geralta z Rivii, w którego w polskiej wersji wciela się Jacek Rozenek. Słowa, które wypowiada Wiedźmin „jeśli mam wybierać między złem, a złem…wolę nie wybierać wcale” – czy to nie jest prawdziwe? Głos mocny, a jednocześnie spokojny, budzi grozę i dodaje powagi. Mistrzostwo świata.

Smaczku do tego wszystkiego dodaje fakt, że to w sumie doskonałe dzieło jest produktem polskich twórców CD Projekt Red. Można tylko przyklasnąć.

Oczekuję więcej takich dzieł, które na mnie podziałają. A Wy macie jakieś swoje ulubione?

______________________________________________________

Jeśli artykuł się Tobie podobał lub był Tobie pomocny, to zostaw po sobie ślad 🙂

Twoje interakcje są dla nas ważne, pomagają nam w rozwoju, wywołują u nas uśmiech, a dzięki temu my pomagamy innym 🙂

Postacie zachęcające do komentowania, lajkowania i udostępniania

 

Zapisz się do naszego klubu. Dowiesz się jako pierwszy o różnych naszych nowinkach i otrzymasz specjalne info i rabaty tylko dla zapisanych.

Tajemnice KlubuAutora
Zobacz także

Podziel się tym:

Zbigniew

 • Martyna Cieślińska

  Ja zupełnie nie siedzę w temacie gier. Znam tylko dwie Kapitan Pazur i Mario :d Jestem totalnym laikiem w tej kwestii 😀 Jednak cenie ludzi, którzy posiadają pasję i granie w gry także się do tego zalicza :]

 • Agnieszka Ciećwierz

  Z podanych powyżej znam Wiedźmina- ale tylko z opowieści, sama nie grałam 🙂

  http://www.aciecwierz.pl

  • Żałuj żałuj 🙂 świetna historia i fabuła 🙂 epickie dzieło 🙂

 • Bardzo ciekawe recenzje… 🙂